رنج بردن باعث فهمیدن می شود و ذهن را به تلاش برای شناختن وا می دارد تا این که قواعد زندگی و تلخی و سختی را می شناسد و به درک و شعور می رسد. ولی وقتی به فهمیدن و درک رسیدی، از آن به بعد دیگر خود فهمیدن باعث رنجت میشود.
دیگر هم از فهمیدن خودت رنج می بری، هم رنجِ آنچه دیگران درک نمی کنند و نمی فهمند و نمی بینند به جانت نیش می زند و آزارت می دهد ولی هر قدر در نادانی میشود درجا زد در فهمیدن نمی شود.
وقتی چشم هایت باز شد دیگر نمی توانی آن را ببندی و خودت را به نفهمی بزنی.

/ 25 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
وفا

لحظه ديدار لحظه ديدار نزديک است باز من ديوانه ام ، مستم باز مي لرزد دلم ، دستم بازگويي در جهان ديگري هستم. هاي ، نخراشي به غفلت گونه ام را ، تيغ! هاي ، نپريشي صفاي زلفکم را ، دست! و آبرويم را نريزي ، دل! ـ اي نخورده مست ـ لحظه ديدار نزديک است.

وفا

اينجوری تند تند که آپ می کنی ... اصلا منو خبر می کني !!!!!!!!!!!!!!!!!

وفا

وفا بی وفا نيست ................. . . . چه طوری ؟؟؟

م راه

سلام دوست عزیز چگونه می توانیم دانه خلاقیت نهفته در وجودمان را شناسایی کنیم ؟ خدای مهربان یقینا بندگان خود را رها نکرده باغبان مهربان..... منتظر حضور سبزتان هستیم! HTTP://YEGANEHRAH.BLOGFA.COM

اردشير

سلام و عرض ادب نميدونم اگه يه نفر از دست يک نفر ديگه چند تا شکايت و گله داشته باشه چيکار ميتونه بکنه !!! ماشاءا... از اخرين حضورم تا حالا بروز هم که نکردين !؟ خدا ميدونه خيلی وقته توی ارشيو می گشتم تا ادرستون رو گير بيارم تا اينکه امروز موفق شدم (گوش شيطون کر !!) يعنی ما نتونستيم خدمت برسيم شما هم نبايد افتخار می دادين هان هان هان !! حالا جدی خيلی وقته بروز نکردين ...ها اومدم که هميشه بيام ! يا علی

زکیه

اما فهميدن ارزششو داره هر چند سخته. رستگار و سربلند باشی